2015. december 24., csütörtök

Merry Xmas!

Áldott, boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

Termékteszt #1

Sziasztok!
Hosszú kihagyás után végre itt vagyok és a karácsonyi poszt előtt még hoztam Nektek egy terméktesztet is, amit már rég akartam.
Egyébként a két ünnep között még lehet számítani minimum két posztra (a karácsonyi és újévi nélkül), úgyhogy érdemes figyelni a blogot! 


Avon – Colortrend korrektor:
Már kipróbáltam egy pár korrektort, de ez az, amire azt mondom, hogy szuper. Nem szeretek sokat bíbelődni a sminkemmel, ezért ara törekedtem, hogy biztosítson egy megfelelő takarást, ami végre összejött. Nagyon könnyen kenhető és könnyen eltávolítható, nem kell sokat szenvedni vele. Megérte az árát!


Pearl Cynex – szájfény/ ajakápoló:
Vettem már 500 Ft-os Labellót is, de rájöttem, hogy ez jobban megéri. Ugyanaz a hatás csak kedvezőbb áron. Az első ivásig vagy evésig jól tart, mondjuk a mennyiségre vigyázni kell, mert az arcon használt sminkkel elég groteszk hatást kelt a színe miatt. Viszont ha csak keveset használunk belőle, akkor tökéletes kontúrt ad. Érdemes kipróbálni, mert tényleg nagyon jó.


 Moda Lengtnenig Mascara – szempillaspirál:
Igazából ez az első szempillaspirálom, mert általános suliban még nem sminkeltem magam, csak egy kis korrektorral javítottam ki a bőrhibákat.  Ez a kis sárga kellék viszont már egy jó ideje hozzám tartozik. Eddig csak jót tudok mondani róla, hiszen nem csomósodik, és nem ragad, de még csak nem is kenődik el. Mivel lusta voltam lekaparni az árát, ezért még az is rajta van – 790 Ft volt, ami szerintem nem drága, sőt kifejezetten olcsó; a cikk kedvéért utánanéztem, a legtöbb 1000 Ft fölött van. Megéri kipróbálni, mert nagyon jó.


Purifying Face Cream:
Ez elvileg egy bőrszárító krém és az arclemosója. Sokféle arclemosót és krémet kipróbáltam már, így jutottam el ehhez is, próba-szerencse címen. Ideig-óráig hatott, és tényleg szárította, de nekem előhozta a pattanásokat. Persze, ez egyénfüggő, lehet, hogy valakinek ez fog segíteni, de nekem, nem vált be.


Ennyi lenne a mai poszt, legközelebb egy filmkritikával jövök, ha minden igaz. Addig is várom a kommenteket! :)


2015. november 22., vasárnap

Stephenie Meyer - Bree Tanner rövid második élete

Sziasztok!
Megint egy könyvvel jöttem Nektek, amit nemrég találtam a könyvtárban véletlenül, miközben nézelődtem a lehetséges olvasmányok között.
Mostanában rákaptam az olvasásra, szóval számíthattok még jó sok könyvkritikára tőlem; de azért remélem, örültök neki. Ez nem lesz hosszú, bár nálam soha nem lehet tudni előre. Azért szerintem vágjunk bele!

Szóval, nemrég rátaláltam Stephenie Meyer könyvére, ami a Bree Tanner rövid második élete címet viseli. Miután megnéztem a borítót észrevettem egy kisbetűs részt: az eclipse-hez. Mivel Alkonyat fan vagyok ezért egyből leesett, hogy valami azzal kapcsolatos, hiszen a szerző is ugyanaz a személy.
A második dolgom az volt, hogy elkezdtem gondolkodni azon, hogy ki lehet az a Bree Tanner a Napfogyatkozás című részben, de egészen addig nem esett le, amíg bele nem olvastam a könyvbe. Ezek szerint nem véletlenül mutatták azt a lányt a film változatban is!

„ Bree Tanner alig emlékszik előző életére, mielőtt érzékei csalhatatlanok, reflexei emberfelettiek és fizikai ereje megállíthatatlan lett volna. A szűnni nem akaró szomjúság előtti életre… az életre, amikor még nem volt vámpír.
Csupán annyit tud, hogy újszülött társaival élni kevesebb betartandó szabályt és még kevesebb elkerülhetetlen következményt jelent: figyelj a hátad mögé, ne vond magadra a figyelmet és mindenekfelett érj haza napkelte előtt, vagy meghalsz. Amit nem tud: halhatatlan életéből már nem sok van hátra.

Aztán Bree váratlanul barátra lel, egy újszülött vámpír személyében. Diego hozzá hasonlóan kíváncsi teremtőjükre, akinek még a nevét sem tudják. Amikor felismerik, hogy az újszülöttek csupán sakkfigurák egy elképzelhetetlenül hatalmas játékban, Bree-nek és Diegonak el kell döntenie, hogy melyik oldalra áll, és kiben bízik meg. De ha minden, amit a vámpírokról tudsz, hazugságokon alapul, hogyan derítheted ki az igazságot?”

Az egész könyv csupán 150 oldal, amivel cirka 3 óra alatt végeztem is, tehát ahogy látjátok ez nem egy olyan hosszú regény, mint pl. az Eclipse.
Érdekes volt úgy olvasni ezt a kis kiegészítő művet, hogy már olvastam és láttam is az összes Alkonyatot, még is megállná a helyét egy teljesen önálló könyvként is.
Az ne tévesszen meg senkit, hogy a könyv néhány mozzanata a filmben is megjelenik, mivel az Bellához köthető, viszont sok olyan dolgot ír le, ami már nem szerves része a Twilight Sagának.
Érdekes volt egy újszülött vámpír szemével végignézni az eseményeket, aki csak néhány dolgot tud a fajtájáról, és még talán azt is rosszul. Érdekes, hogy a visszafogott Cullen-ek után egy más világba tereli az írónő az olvasókat, ahol sokkal durvább dolgok is történhetnek, mint pár karcolástól „rosszul” reagáló vámpír.
Tudtam, hogy Bree története nem lesz happy end, mégis vártam arra, hogy ne az legyen a sorsa, amit Stephenie megírt neki, hiszen az ember szívéhez nő, még akkor is, ha ő a „rossz” csapatban van – igaz nem ő tehet róla.

Tetszett a könyv, mert Stephenie érthetően és világosan fogalmaz, könnyed hangvitelű regény, ami olvastatja magát. Tetszett, hogy úgy meséli el, mintha ez bármelyikünkkel megtörténhetne; mégis varázslatos dolgokkal teli az esemény sorozat. Bree annyira részletesen mondja el a történetet, hogy már-már úgy érzi az ember, hogy ott van és ő is Bree-vel cselekszik.

Összességében azt tudom mondani, hogy jó könyv, szívesen olvastam, csak rövid volt, szerettem volna még jobban megismerni a vámpíroknak ezen fajtáját is, akik vadászok és szörnyetegek, - ahogy az írónő írta az előszóban.

A végén most is csak annyit mondanék, hogy mindenkinek ajánlani tudom, aki egy kicsit is szereti az Alkonyat- könyveket vagy a filmeket. Végül is, 150 oldal nem is annyira sok, hogy ne lehetne elolvasni.  Megéri belevágni, hogy lásd az Alkonyat vámpírjait egy kicsit más megközelítésből.





Te olvastad már? Ha igen, tetszett? Ha nem, elolvasod?



2015. október 23., péntek

Cecelia Ahern - Ahol a szivárvány véget ért

Sziasztok!
Ma, a sok sulis bejegyzés után, végre-valahára egy könyvvel jöttem Nektek, amit a napokban fejeztem be.
A barátnőmmel könyvtárban voltunk, ahol két osztálytársunk ajánlott nekünk könyveket, így lett mit olvasni. Én a hosszabbik kötetbe vágtam bele, mert a fülszöveg alapján az fogott meg jobban.
Kezdjünk is bele szerintem, mert hosszú lesz!

Fülszöveg:

„Rosie és Alex jóban-rosszban kitartanak egymás mellett, és életre szóló szövetséget kötnek az iskola és a felnőttek zord világa ellen. Az izgalmas órai levelezések alatt még nem sejtik, hogy életük következő jó néhány évét is így fogják eltölteni: egymással levelezve… A sors újra és újra elválasztja őket egymástól, hogy próbára tegye barátságukat, kitartásukat és őszinteségüket. A gyerekek komoly felnőtté cseperednek: mindketten dolgoznak, házasodnak, gyereket nevelnek, válnak, de a varázslatos kötelék, amely összeköti őket, életük minden öröme és bánata közepette is megmarad.
Több van-e köztük puszta barátságnál? Ha kapnának egy utolsó lehetőséget, kockára tennének-e mindent az igaz szerelemért?”

Mikor elkezdtem olvasni, már az elején feltűnt, hogy nincsenek benne párbeszédek, se leíró részek, hanem az egész könyv, levelezésekből áll.
Már az első pár oldal után nagyon megtetszett a könyv, de igazán a negyede felé kezdett ténylegesen érdekes lenni, amikor már két kiskamasz beszélget, vagyis chattel egymással.
Cecelia nagyon jól kitalálta és megfogalmazta a könyvet, ami egyszerű és fiatalos hangvitelű, ugyanakkor az élet problémáit is az olvasó elé tárja, hiszen adott két fiatal, akiket elszakít egymástól a sors, de mégis barátok maradnak. Mindkettőjüknek megvan a saját terve, álma, de ahogy lenni szokott minden romantikus regényben itt is sok a buktató.
Tetszett, hogy nem ködösít, hanem a valóságot írja le, sokszor kegyetlenül és soha nem úgy alakul Rosie élete, ahogy az olvasó azt várja. Komolyan, a közepénél már szurkolni kezdtem, de aztán Cecelia más irányba terelte a történetet. Tetszett, hogy annak ellenére, hogy felnőtteknek szól nem volt benne semmi olyan, amitől egy gyerek ne olvashatná, vagy csak annyira minimális trágár szót használt, hogy azt a gyerek úgy is hallja a szülőktől, vagy mástól. 
Tetszett, hogy már kiskoruktól „követhetjük” az életüket, ahol még általános iskolát kezdik és „a könyv eleje tele van helyesírási hibákkal”. Persze, nem szó szerint kell ezt venni, mivel két 7(!) éves levelezését olvashatjuk, ahol még nem tudnak helyesen írni, de aztán pár oldal után már nagyobbak lesznek és megtanulnak írni is. Nagyon sok humoros rész volt benne, ami nálam nagy pozitívum, mert nem szeretem a letargikus történeteket (legalább is nem mindegyiket).

Maximum annyi negatívumot tudok mondani a könyvre, hogy Rosie és Alex nagyon sokáig húzta az időt kettőjükkel kapcsolatban. Sokszor a nyilvánvalót nem veszik észre, vagy éppen nincs bátorságuk az előrelépéshez. Az elején még tetszett, hogy ennyire nem mernek közeledni egymás felé, mivel barátok, de a végén kifejezetten idegesített. Az írónő adhatott volna több egymással töltött évet nekik! Ami még meghökkentett az, az idő múlása. Egy fejezet alatt akár 5 év is eltelt, ezért nem mindenhol éreztem át a történetet, de Cecelia figyelt arra, hogy semmi lényeges dolgot ne hagyjon ki. (Mondjuk, azt nem tudom, hogy másképp hogyan lehetett volna megoldani 40 évet, úgy, hogy ne vesszen el a történet mondanivalója, de ne is legyen olyan vastag, mint az összes Harry Potter – kötet összefogva.)

A könyvtárban egy a képen látható példány volt meg, ezért a borító alapján tök másra számítottam. Nem értem, hogy a világítótorony hogy jön egy levelezésekkel teli könyvbe; szerintem jobban illett volna oda egy postaláda; de nem ez fogja meghatározni, hogy milyen a könyv tartalma.

Így, a végén csak annyit fűznék hozzá, hogy mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon jó könyv. Pontozni nem szeretnék, mert tuti lesz olyan, ami ennél jobb, viszont ezt sem szeretném lepontozni.



Te olvastad már? Ha igen, akkor mennyire tetszett? Ha, nem akkor belevágsz a 446 oldalba (ami nem is tűnik olyan soknak)


2015. szeptember 30., szerda

Back to school #5

Sziasztok!
Mivel még mindig szeptember van, így ez a hónap még a suli kezdésé, így még mindig belefér a Back to school poszt negyedik része.
Már írtam a suliba való visszarázódásról, az idei cuccaimról, arról, hogy mi van a táskámban és legutoljára tanulási tippeket adtam. Ma viszont arról szeretnék papolni, beszélni nektek, hogy hogyan készítsetek jó kiselőadást.
Szerintem kezdjük is!

Általános 5.-6.osztályában még többen gondoljuk, hogy ha kiselőadást csinálunk akkor az mennyire király dolog lesz, hiszen könnyebben lehet ötöst kapni és kijavítani egy rossz jegyet. Aztán kezdünk rájönni, hogy gyakorlatilag egy kiselőadás több időd vesz igénybe, mint az adott anyag megtanulása és ez miatt lankad a lelkesedésünk.
11. osztályban már szinte alig van olyan „elvetemült” ember, aki bevállal egy ilyet; de én köztük vagyok! Ezért gondoltam arra, hogy néhány pontba összeszedem, hogy mire kell egy kiselőadásnál figyelni. Nézzük!

ü  Időtartam: Sem a tanár, sem a diák nem szereti a túl hosszúra sikeredett előadást. Törekedni kell arra, hogy csak a lényeget mond el, 5-10 percben. Ennél tovább a tanárod számára „zavaró” lehet, hiszen nem tudja leadni az aznapi anyagot, a diákság pedig nem figyel.

ü  Tartalom: A kiselőadás célja nem az, hogy elmondj mindent, amit csak a témáról tudni kell az utolsó karakterig, hanem, hogy érdekességekkel szolgáljon, ezért figyelj arra, hogy mit mondott el a tanárod és ne ismételd őt. Viszont ha egy-egy mondatát semmiképp nem tudod kihagyni, mert akkor az előadás értelmetlen lenne, akkor hivatkozz rá. Fontos, hogy érthető legyen a szöveg, tehát ne legyen tele ismeretlen szavakkal, de ha nagyon muszáj, akkor csak olyan kifejezéseket írj bele, amiknek tudod a pontos jelentését, ill. kiejtését. Valahogy nem tűnik hitelesnek, ha bajlódsz a szavakkal. 

ü  Szánj rá időt: Nincs értelme egy ilyet megcsinálni, ha összecsapod. Tisztában kell lenned azzal, hogy ez nem egy kétperces munka, hanem órák kérdése még akkor is, ha értesz a szerkesztőprogramhoz. Ezért javaslom azt, hogy ne este állj neki, hiszen olyankor inkább a kikapcsolódásé a főszerep és a pihenésé.

ü  Kevés szöveg, sok kép: Szerintem akkor jó egy prezentáció, ha sok a kép, de kevés a szöveg. Persze, a vázlatpontok, amiket a többiek esetleg leírhatnak legyenek fönt, ahogy az elengedhetetlen idegen kifejezések is, de nem kell több.

Hogyan kezdj hozzá? Itt van pár tipp, hogy miképp kezd el a kiselőadás „gyártást”:

1)      Anyaggyűjtés: Fontos, hogy arról csináld az előadást, amit a tanárod mondott, ezért pontosan írd le és ne csak félszavakban, mert ez segíthet az anyaggyűjtésénél. A tanárok azt mondják, hogy gyűjts könyvtárból anyagot, mert csak az a megbízható. De ki az, aki a hosszabb utat választja? Annak érdekében, hogy tényleg hiteles legyen az info, nézz meg több internetes oldalt, hiszen nem csak a wikipédia létezik.

2)      Szelektálj: Ha megvan az anyag, akkor másold ki Word-be vagy más szövegszerkesztőbe és olvasd el még egyszer és közben vágd ki azt, ami szerinted nem lényeges. Fontos, hogy csak azt hagyd meg, amit értesz is és a társaid számára is érthető marad – tehát ne írd tele idegen kifejezésekkel, mert úgy sem szeretnék megtanulni, ráadásul csak a saját dolgod nehezíted vele. Miután kiszelektáltad a szöveget mentsd el, nehogy elvesszen. Ennél a pontnál érdemes egy kicsit nagyobbra állítania betűméretet, hogy jobban lásd és érdemes nagyjából megszerkeszteni az egységeket. A lap aljára másold ki azokat a dolgokat, amik vázlatpontként fognak szerepelni a diákon, mert az egész szöveget nem szabad kiírni a diára.

3)      Szerkesztésre fel: A mentés után nyiss meg egy szerkesztőt – én Power Pointot szoktam. Állítsd be, hogy kb. mennyi dia lesz és kezd el a szöveg beillesztését majd a képekét, amiket nagy eséllyel a Google keresőből mentettél le. Fontos, hogy a kép és a szöveg kapcsolódjon egymáshoz. Például: ha Petőfi gyerekkoráról mesélsz, akkor ne Szendrey Júlia jelenjen meg. A képeknél fontos, hogy hitelesek legyenek, ha pedig csak a humor kedvéért van ott, akkor az tisztán érthető legyen. Ha kész vagy a főbb pontokkal, akkor jöhet a „meló” kisebbik része, a megjelenés formálása. Szerintem jobb, ha nem csak egy sima Times New Roman, fekete betűstílussal van írva az egész egy szimpla sablonra, hanem egy kicsit különbözik mindien dia. Pepecs munka, de legalább meglátszik, hogy foglalkoztál vele. Viszont az is igaz, hogy a kevesebb néha több: ne rakd tele minden kis mm2 képekkel és szöveggel, nem esztétikus és nem átlátható. Gondolom, mindenki tudja, hogy hogyan kell szerkeszteni Power Pointba, ezért nem írom le részletesen, hiszen ennek a posztnak nem ez a lényege. Viszont, SOHA ne állíts be időzítőt, ugyanis, ha egyszer elcsúszol valahol, akkor már borult az egész előadás.

4)      Olvasd át figyelmesen: Miután kész a szerkesztés csinálj egy biztonsági mentés (vagy már a szerkesztés közben is) és utána olvasd át az egészet. Figyelj oda arra, hogy minden szó helyesen legyen írva és nyelvtanilag is megfeleljen. Ha kell, akkor korrigálj és újra csinálj biztonsági mentést. Ezt azért kell, mert nincs értelme annak, hogy bajlódsz vele, aztán az előadás közben jössz rá, hogy valamit elírtál. Figyelj oda a tartalom követhetőségére, arra, hogy logikus legyen és persze a helyesírásra.

5)      A kiegészítő szöveg: Soha nem elég elmondani a dián kivetített mondatokat, hanem el kell magyarázni, ezért nem hajítasd a kukába a hosszú szöveget. Természetesen, miután megvannak a diák a Wordbe írt vázlatpontokat töröld és csak a „hosszú szöveget” hagyd meg. Olvasd át, hogy értelmes-e, aztán mehet a szöveg nyomtatása. Ezután húzd ki azokat a fontos eseményeket, neveket, fogalmakat, amiket mindenképpen el kell mondanod. 

6)      Próbáld el: Lehet, hogy egy kicsit bután fogod érezni magad, de stopper segítségével olvasd fel hangosan az egészet, ahogy el szeretnéd mondani, hiszen nem az előadáson kell rádöbbenni, hogy mennyit is fogsz beszélni; ráadásul ott már nem szabad hibáznod.

7)   Tanuld meg: Miután végeztél a formaságokkal kezd el megtanulni a szöveget. Nem kell ragaszkodnod a leírtakhoz, hiszen azt csak te látod, a vázlatot meg le tudják írni a tábláról is. Viszont a kiselőadás nem egyenlő a felolvasással! Egyszerűen nem bújhatsz el a papír mögött és olvashatod fel, mert ez azt szimbolizálná, hogy te nem készültél rendesen erre, hiszen bárki ki tud menni a tábla elé és el tudja olvasni, amit te leírtál.

8)      Állj ki és szerepelj: Könnyű mondani, hogy légy magabiztos, amikor még 30 ember téged néz, főleg ha lámpalázas vagy. Viszont, ahhoz, hogy sikered legyen, és fent tartsd az érdeklődést magabiztosnak kell lenned, nem szabad leblokkolni. Fontos, hogy rugalmas légy, tehát, ha beszélnek / tök mást csinálnak, akkor állj meg és várj, amíg újra rád szegeződik a figyelmük. Egy jó tanács, ha lámpalázas vagy: ne öltözz melegen, mert úgy fogod érezni, mintha 40 Celsius-fok lenne még a tél közepén is, lehetőleg ne az előző szünetben egyél és ne fogyassz szénavas üdítőt sem.

Ennyi lenne a mai poszt és az idei Back to school sorozat, legközelebb, valami más témával jövök, terveim szerint egy könyv kritikával. Addig is várom az ötleteiteket és tanácsaitokat! J








2015. szeptember 13., vasárnap

Back to school #4

Sziasztok!
Mivel ez még az iskola első hetei közé tartozik ezért úgy gondoltam, hogy nem késő a Back to school poszt elkészítéséhez, ezért azt hoztam Nektek.
Bár kevés volt a szünet és a legtöbben visszamennénk, de sajnos elkezdődött a suli, így vissza kell rázódni a szürke hétköznapokba és el kell kezdeni tanulni, hogy már most jó jegyeket szerezzünk, és ne kelljen hajtani félévkor a jobbért. Én legalább is szeptemberben megalapozom a dolgokat, így nem ér az a meglepetés, hogy rossz jegyet fogok kapni, mert úgy indítottam.
A mai BTS posztban néhány pontban összeszedtem tanulási tippeket, hogy megosszam veletek, és segítsek már most jó jegyeket szerezni.
Akkor kezdjük is:

a)      Időbeosztás: Szerintem az egyik legfontosabb dolog a tanulásnál. Mindig próbáld beosztani az idődet, hogy mindenre jusson idő, még akkor is, ha ezt lehetetlennek látod. Fontos, hogy a beosztás ne 10 perc tanulásból, 10 perc szünetből álljon, hanem vagy félóránként egy 5 perc vagy tantárgyanként 10 perc. Nálam ezek bevált módszerek, mert így át tud állni az agyam a másik tárgyra. Azt is vedd figyelembe, hogy időben állj neki tanulni. Ha este későn kezdesz neki a leckének jó eséllyel semmi nem ragad meg a fejedben, mert fáradt vagy. Ezért jó, ha minél előbb túlesel a kínzáson tanuláson.

b)      Figyelem: Tudom, hogy nehéz nekiállni és csak egy dologra összpontosítani, de ha csak a tanulásra koncentrálsz sokkal több időd lesz másra, mintha közben facebookoznál vagy az élet nagy dolgain gondolkodnál.

c)      Egyszerre csak egy: Ha ide-oda csapongsz a tantárgyak között az soha nem vezet eredményre. Mindig csak egyre szabad koncentrálni még akkor is, ha úgy érzed, hogy inkább valami mást tanulnál meg.

d)      Készülj fel rá: Ha mindent magad mellé készítesz, nem fogsz kényszert érezni, hogy kimenj a szobádból valamiért. Hasznos, ha sok tanulnivalód van, hiszen nem érzed úgy, hogy feltétlenül, elhalaszthatatlanul meg kell csinálnod valami mást.

e)      Figyelj oda órán: Hihetetlen, de otthon sokkal kevesebbet kell tanulnod, ha odafigyelsz az órán. Persze nem hagyható el az otthoni utána olvasás sem, de megkönnyíti a dolgod ez az apró kis dolog. Tudom, hogy a barátok izgalmasabb témákat hoznak fel, mit az aktuális anyag, de nem árt figyelni. Ettől függetlenül én pl. tudok egyszerre a tanárra és a padtársamra figyelni.

f)       Jegyzetelj: Még akkor is tedd ezt, ha a tanár nem kéri, hiszen könnyebb a saját jegyzeteid közül szemezgetni, mint a könyvből vagy internetről oldalakat olvasni. Ehhez viszont az kell, hogy olvashatóan és áttekinthetően írj. Semmire nem mész, ha hazaérve nem tudod elolvasni a saját írásodat (azért én is jártam már így).


Ezek persze csak akkor működhetnek, ha Te is akarod, hiszen minden akarat kérdése.
A poszt másik része, amit már nem tudtam g, pontként feltűntetni, az egy kicsit mélyebbre szánt. De, nézzük is:

a)      Kezdj a házi feladattal: Először a házit írd meg, hiszen ezzel gyakorolsz, és nem felejted el a végén. Ne kapkodd össze, mert lehet, hogy a tanárod jegyet ad rá, vagy esetleg valamiféle plusz pont jár érte.

b)      Nézd meg, mi a nehezebb: Kezd a tanulást a nehezebbekkel, mert az elején még fogékonyabb vagy az újra. Fáradtan kevesebb dolgot bírsz megjegyezni, így csökken annak az esélye, hogy jó dolgozat lesz belőle. Én például soha nem hagyom a végére a fizikát, ellenben a magyarral, amit könnyebben megtanulok.

c)      Először a jegyzetet: A memorizálást kezd a jegyzetekkel, mert ott a lényeg van – jobbik esetben – és az, amit a tanárod 100%, hogy kérdezni fog. Ehhez persze az kell, hogy pontos és áttekinthető legyen a vázlatod. Fontos, hogy először olvasd át, húzd alá / ki, ami lényegesebb pl. évszámok, nevek, fogalmak és csak aztán kezdj neki, én viszont ezt a lépést már az órán meg szoktam csinálni.

d)     A tankönyv is fontos: Főleg témazáróknál. Én nem szoktam könyvből tanulni általában, de ha tudom, hogy dolgozat lesz, akkor átnézem azt is, mert tartogathat olyan plusz infókat, amiket a tanár nem mondott el, de kérni fog.


Ennyi lenne a mai poszt, és ha a jegyzetfüzetem nem csal, akkor még jövök egy BTS poszttal, ami még a jegyszerezéssel foglalkozik, de eltér a maitól.
Addig is jó sulit és jó munkát nektek! 



2015. augusztus 31., hétfő

Back to school #3

Sziasztok!
Ma van a nyár utolsó napja, ami azt jelenti, hogy itt az iskola, újra előkerülnek a táskák. 
Ma én is összeszedtem, ami kellhet egy iskolatáskába, ami nálam inkább bőrönd. Gondoltam lefotózom a dolgokat és csinálok belőle egy BTS bejegyzést, hátha segítség lesz valakinek.
Akkor nézzük is!

Ezt a táskát még évekkel ezelőtt vettem, már nem emlékszem, hogy hol, de nagyon jól bírja a strapát. Előtte mindig egy évig használtam egyet, aztán ment a szekrénybe, viszont most nem, mert végre elférek benne, köszönhetően a nagy tárolóhelynek.
Hátul egy laptop tartó van, amit én a füzeteimnek tartok fent, előtte egy nagyobb rész a könyveknek, az előtt egy kisebb a bérletemnek, a neszesszernek, esernyőnek, üdítőnek és persze a szendvicsnek, ez előtt pedig egy kis rekesz található, ahova igazából csak zsebit szoktam tenni. Ráadásul még két oldalzsebe is van, amiket nem használok, de pl. egy nedves esernyőt oda lehet tenni.

Ez a tolltartóm és a teljes tartalma, amihez még jön egy hibajavító. Ezt a kis kék hengeres darabot még kilencedik elején vettem a Tescoban, azt hiszem 700-800 Ft-ért, de már nem emlékszem. Nagyon meg vagyok vele elégedve, mert sok minden belefér, annak ellenére, hogy kicsi. Eddig annyi hibája van, hogy sajnos kifolyt a barna tűfilcem és két kis pöttyöt hagyott maga után, amit nem tudok kiszedni semmivel.
A tollakról annyit, hogy tényleg csak ennyit viszek, mert azt tapasztaltam, hogy nem kell több, súlynak pedig nem cipelem. Van benne egy szövegkiemelő, radír, ami max. rajzhoz kell, egy db. ceruza, rotring, töltős ceruza ami igazából csak megtetszett és azért vettem meg, hegyező, két db. kék toll és egy piros és egy-egy fekete- barna tűfilc.

A BTS poszt első részében már megmutattam ezeket, de hát, itt is muszáj, hiszen belekerültek a táskámba. 
Hibajavítóra mindig szükség lehet, mert soha nem lehet tudni mit rontunk el; a kalendárka tényleg hasznos dolog, mert órarend is társul hozzá, ráadásul a tanárok nevét is be lehet írni azonnal; a kézfertőtlenítő pedig szerintem elengedhetetlen kelléke a táskának, főleg egy lánynál.

Angel collection.
Na, ez az a pénztárca, ami eddig a legtovább bírta. Eddig mindig szétmentek egy év után, most viszont nem. A belsejét nem akartam lefényképezni, de ez egy irattartó is egyben, nekem legalább is a bérletem itt van. Szeretem egyben tartani a dolgaimat, így legalább nem keverem el, így ez nekem a legmegfelelőbb tárca. Amúgy még ajándékba kaptam karácsonyra évekkel ezelőtt.

Ebben a kis neszesszerben minden elfér. Persze ennél jóval több dolgot szoktam belepakolni, de azokat nem gondoltam publikusnak, már ha értitek. Praktikus és diszkrét, ezért szeretem. Ebből sem kellett újat vennem idén, mert nem kopott el.
Szempillaspirál: MODA Lengtnenig Mascara  
Ajakápoló: PEARL Cynex Lipstick 
Bőrápoló/javító: Solutions BB 

Esernyő is fontos kelléke a táskámnak. Egyszer jártam pórul, mer szakadó esőben mentem haza és persze bőrig áztam. Ezt a kis csíkos darabot még egy Kínai üzletben vettem és büszkén jelentem ez nem ment tönkre két használat után! Van súlya, de nem kockáztatok meg egy-két hetes betegséget, azzal, hogy nem használom.

Na igen, ez a füzet olyan mindenes nálam. Mindig a táskámban van, így bármikor elő tudom venni ,hogy jegyzeteljek bele, mivel nem szeretem a tantárgyakhoz használt füzetembe kell írnom egy nem hozzá kapcsolódó dolgot. 
Amúgy bocsánat a fekete firkákért, de nem nagyon értek a szerkesztő programokhoz, úgyhogy maradt a jó öreg paint. Ott egyébként a nevem és az osztályom volt feltüntetve.


Ennyi lenne a mai bejegyzés, de még a következő hetekben, jövök BTS posztokkal, úgyhogy még nincs lezárva teljesen ez.
Mindenkinek sok sikert az iskolához! :)








2015. augusztus 25., kedd

Back to school #2

Sziasztok!
Mivel már majdnem itt a suli, ezért elkezdtem készülni rá és gondoltam megosztom veletek, hátha segítek vele.
A mai poszttal segíteni szeretnék a ráhangolódásra.
Nézzük!


Fontosnak tartom, hogy az új tanévet ne teljesen felkészületlenül kezdjük ezért ilyen tájban minden évben át szoktam nézni dolgokat és elkezdtek ráhangolódni.

  1. Nézd át, hogy mit kell még megvenned: Gondolom ti sem szerettek az utolsó nap rohangálni minden kis apró-cseplő dologért. Ezért jó, ha már minimum az iskola előtt egy héttel megvan minden.
  2. Nézd át legalább az érettségi tárgyakból az anyagot: Nem kell minden kis részletet még egyszer megtanulni, de jót tesz a memóriádnak, ha beleolvasol a jegyzeteidbe.Gondolom nektek is van olyan tanárotok, akik előszeretettel iratnak év eleji dolgozatot, ti pedig nem szeretnétek egy karóval indítani.
  3. Kötelező olvasmányok: A leleményesebbek már rég túl vannak rajta, de van olyan ember is, aki még csak most áll neki. Ebben az esetben nézd meg, hogy mi következik a tananyagban először. Logikával nagyjából rá lehet jönni, mivel pl. Janus Pannonius után nem jöhet József Attila. Azokba kezdjetek bele, amik még év elején kellenek.  
  4. Aki korán fekszik, jót alszik: Na, jó, ezt én találtam ki, de azért ez is kapcsolódik a témához. Mindennap próbáljatok meg egy kicsit korábban lefeküdni és korábban kelni, így könnyebben visszaszoktok a koránkelésre.
  5. TV, net, szabadság: Élvezzétek ki az utolsó szabadnapjaitokat, és ne egész napa TV előtt ücsörögjetek, hanem menjetek ki a szabadba és élvezzétek a nyár utolsó pillanatait aztán pedig nézzétek a kedvenc filmeteket vagy olvasatok.

Back to school #1

Sziasztok!
Sajnos hamarosan újra itt a suli, ezért nemrég megnéztem, hogy mit kell megvennem és mi az, ami nem fogyott el.
Kiskorom óta az, az elvem, hogy amiből még van, vagy nem biztos, hogy szükségem lesz rá, nem veszem meg, mert nem látom értelmét. Idén is ennek alapján vásároltam be a 2015-2016-os tanévre, de sajnos nem nagyon tudom, hogy milyen óráim lesznek, mert idén elvileg 3-4 új tárgyam lesz, ezért vettem bőven füzeteket. 
Idén kezdem a 11. osztályt, de mivel maradt még kilencedikből is füzetem felhasználom azokat is ebben a posztban is.


Nos, lássuk, hogy mit vettem a következő tanévre:

 Iskolai kalendárka:  599-  







Egy oldalon egy hetes naptár, ahova bármit fel lehet jegyezni, puska, tanár/osztálytárs névsor, órarend. Szerintem 599 Ft-ért megéri megvenni, mert ide minden belefér, ráadásul nagyon átlátható. Többféle színben és mintával kapható, de nekem idén ez tetszett meg.




Kézfertőtlenítő gél: 480-


Tavaly láttam még év elején egy pár osztálytársamnál és egyből rákérdeztem, hogy mi is ez valójában. Nagyon hasznos kis tubus lehet, például WC használat után és evés előtt is. Személy szerint szeretem a tisztaságot és a rendet, ezért is használom, persze nem viszem túlzásba. Ennyi pénzért szerintem megéri megvenni, hiszen a gyógyszerek többe kerülnek, ha megbetegszem.


Hibajavító: 199-

Volt már egy ilyen rolleres hibajavítóm és nagyon meg voltam elégedve vele, ezért vettem megint. Próbáltam már folyékony/ ecsetes változatot is, de egyrészt rettenetesen büdös másrészt összecsomósodik. De ez a rolleres nagyon bevált mert még a tolltartómba is elfér, ráadásul nincs szaga se.

Íróasztal borító:1500-

Eddig kettő hasonló borítóm volt, de mindkettő tönkrement az évek során, de ez remélem kitart egy darabig. Szeretem, mert vékony, térképes és védi az asztalomat mindenféle szennyeződéstől. Időnként le szoktam takarítani és kész.

Tűfilc, 10 darab:?-

Sajnos nem tudom az árát, mert tavaly vettem, de nem bontottam fel, mivel az előző doboz tűfilc még jó. Szerintem ugyanolyan mindkettő, ezért merem azt állítani, hogy nagyon jó dolog. Vékonyak, szépen fognak és hasznos például egy cím felírásakor vagy egy kifejezésnél. Színezni nem nagyon ajánlatos vele, mert hamar kifogyhat, de írni tökéletes.





Papír mappák:89/db-

Nem szeretem a csicsás mindennel összefirkált mappákat, mert vagy könnyen szakadnak vagy nehezek. Szeretem az egyszerűséget, ami itt is megmutatkozik. Mivel lesznek előkészítőim kellenek a mappák, amiket mindennap hordhatok. Persze ezek is elszakadnak év végére, de azért megpróbálok vigyázni rájuk.



Öntapadós füzet borító:599-

Igazából ezek könyv borítók, nem értem ,hogy miért füzetborítóként tüntetik fel. Lehet, hogy középiskolában már 'cikis', de én szeretem, ha év végén is hasonló állapotban vannak a könyveim, mint szeptemberben. Mindig veszek rájuk ilyen átlátszó borítót, ami sok szennyeződéstől óvja meg őket, mert hát a padban nem éppen van tisztaság a nap vége felé. Előnyük, hogy egy nedves törlőkendővel le lehet törölni és újra tiszta lesz. Hátránya csak az, hogy ha egyszer felragasztod, nem szeded le a könyv megsérülése nélkül. 


Pink spirál füzet: 499-

Két évig lila volt a töri füzetem, meg akartam tartani a "hagyományt", de csak ilyen színben volt. Szeretem, mert vastag, sokat lehet bele jegyzetelni és persze nem szakad el.




Négyzetrácsos ( kockás) füzet:?-

Na, igen, felkészültem kilencedik osztály előtt a matekórákra, ahol általánosba szinte mindig betelt két füzet. Úgy gondoltam, hogy akkor középiskolában még többet fogunk írni bele, ezért jó, ha veszek extra vastag kockás füzetet, de még ebben sem voltam biztos, ezért vettem belőle hármat. Szeretem, mert nagyon sokáig bírja és tényleg extra vastag, ráadásul ki lehet tépni a lapot, úgy, hogy utána le lehessen fűzni is. 

Sima spirál füzet:?-

Szerintem én egy osztálynak elegendő füzetet vásároltam kilencedikbe, de sebaj. Sima füzet bármikor kellhet, de akár itthon is jó szolgálatot tehet. 





Hungary spirál füzet:?-

Tavaly vettem, idén használom. Igazából, mikor ott álltam a gimnázium kapujában nem tudtam igazán, hogy miket kell vennem, ezért spirálokat vettem, mert ezt láttam a felsőbb éveseknél. Aztán rájöttem, hogy nem is olyan jó buli az ilyen füzet, mert a mindennapi használattól sajnos szétmegy a táskámban, ráadásul elég nehezek. 

Egyszerű vonalas füzet:?-

Ez az egyetlen egy darab maradt meg tizedikből. Valahogy nem voltak 2014-ben hozzám passzoló mintás füzetek, ezért választott inkább ezeket. Egyszerű, de legalább össze lehet firkálni az elejüket. Annyi velük a baj, hogy könnyen szakadnak és gyűrődnek, ami nem jó, főleg, amikor egy méretes törésvonal lesz benne szeptember elején.

Idén valahogy nagyon megfogtak ezek a cuki állatos füzetek, amik csak még jobban segítenek a tanulásban. Szeretem az állatokat, így nem volt nehéz összeválogatni őket, megtalálni sokkal nehezebb volt. Nem értem; miért nem rakják vissza az emberek a terméket oda, ahonnan elvették. Miért kell összedobálni és a legtávolabb eső polcra dobni? 
A muffinos és az Sweet füzet is                                                                             megtetszettek, úgy is édesszájú                                                                                  vagyok. 
                                                                   A motorok és az autók pedig mindig is                                                                  érdekeltek, úgyhogy nem volt kérdés,                                                                      hogy megveszem őket.












Nos, ezeket a füzeteket idén vettem, gondoltam így összerakva is lefényképezem őket.







Összességében eddig a tanszerek és a hozzátartozó dolgok nagyobb részét megúsztam 7559 Ft-ból, de persze ehhez nem adtam hozzá a tavaly megvett cuccaimat, a fehérneműket, a bérletemet és a tankönyveimet, ill. nem kellettek idén tollak és ceruzák, mert abból van egy halommal. 
Ennyi lenne a mai poszt, remélem tudtam egy kicsit segíteni, vagy kedvet kaptatok a vásárláshoz. :) Pár hét múlva újra jön egy Back to school poszt, amiben más kerül terítékre, illetve talán még lesz több ilyen, hiszen vissza kell rázódni a sulis hétköznapokba. 
Addig is jó nyaralás kívánok, élvezzétek ki a nyári szünet utolsó heteit!